Anaokulu Programı

Anaokulu programı;

Yaparak-yaşayarak öğrenme modeli,
Çocukça yaratıcı oyun yaklaşımı,

Portfolyo sistemi,
Çoklu zeka kuramı ve veli katılım programlarından oluşmaktadır.

Portfolyo sistemi, öğrencinin yıl boyunca yaptığı tüm çalışmalardan kendi seçimiyle bir kolleksiyon oluşturmasıdır.
Hazırladığı bu kolleksiyon tüm yılı kapsadığı için öğrencinin tüm alanlardaki gelişme grafiği de net olarak ortaya çıkmaktadır.
Kolleksiyon, öğrencinin başkanlığını ve sunumunu yaptığı bir toplantı ile anlatılır.Toplantıya aile üyeleri davet edilir.Kesinlikle bu toplantının başrol oyuncusu öğrencidir.
Böylece topluluk önünde konuşma, kendini ifade etme,aldığı işi sonlandırma sorumluluğu gibi konularda yararlı bir çalışma ortaya çıkar.
Portfolyo sunumları, belirlenen günlerde gerçekleştirilir.

Değerler eğitimi, bireye değerleri kazandırma eğitimidir.
Bu eğitimde amaçlanan, öğrencileri erken yaşlarda belirli değerlerle tanıştırmaktır.(Örneğin;saygı, sevgi, hoşgörü, sorumluluk, özgüven, dürüstlük, yardımseverlik, barış..gibi.)

Okula geliş-gidiş

Öğrencilerimiz ebeveynleri eşliğinde okula bırakılır ve yine ebeveynlerine teslim edilir.Aile bilgi vermeden,öğrenci kesinlikle başka bir kişiye teslim edilmez.Ayrıca servis kullanan öğrenciler, sabahları servislerinden sınıflarına kadar servis hostesi tarafından getirilerek teslim edilirler, akşamları ise yine öğretmenlerinden hostes tarafından teslim alınarak evlere gönderilirler.

Mutfak Kulübü

Anaokulu öğrencilerinin sınıf öğretmenleri ile birlikte ayda bir kez yaptıkları Mutfak Kulübü eğlenceli olduğu kadar geliştirici çizgisi sebebiyle tercih edilmiştir.
Her ay belirlenen bir yiyeceğin hazırlandığı Mutfak Kulübü’nde öğrenciler hazırladıkları yiyecekleri ikindi kahvaltısında birlikte yemektedirler.
Bu çalışma ile öğrenciler bazı yiyecekler konusundaki önyargılarının yok edilmesi hedeflenmiştir.
Kendi verdiği emek ile ortaya çıkardığı yiyeceğe ayrı bir saygı duyan çocuklar sağlıklı beslenme alışkanlığı için önyargılarını yıkmakta ve tüm besin guruplarını tanımaktadırlar.
Kulüp ayrıca küçük kas gelişimi ve ekip çalışması gelişimine de hizmet etmektedir.

Rehberlik Çalışmalarımız

Okul öncesi öğrencilerimizin eğitim süreçlerine en doğru şekilde başlayarak kişisel, sosyal ve akademik anlamda sahip oldukları becerilerini fark etmelerine ve bu becerileri etkin bir şekilde kullanabilmelerine yardımcı olmak amacıyla rehberlik çalışmaları yürütülür.
Okula başlangıç sürecinden itibaren yapılan görüşmelerden ve gözlem formlarından yararlanılarak her öğrencimizin kişisel dosyası oluşturulur.
Öğrenci tanıma çalışmalarımız birebir veli ve öğretmen görüşmeleri ile desteklenerek öğrencilerimizin bireysel ve grup içerisindeki gelişiminin takibi yapılır.
Dönem başında okula, sınıfına, öğretmen ve arkadaşlarına uyumunu rahatlatacak tanışma ve kaynaştırma oyunlarına yer verilen oryantasyon planlaması yapılır.
Gelişim özelliklerine uygun olarak belirlenen kazanımlar doğrultusunda yıllık etkinlik planlaması yapılır ve sınıf öğretmenlerinin işbirliği ile öğrencilerimizin sosyal becerilerini destekleyen ve olumlu davranışların gelişmesine yardımcı olan etkinlikler grup içerisinde uygulanır.
Dönem içerisnde öğrenci, öğretmen ve velilerimizle bireysel görüşmeler yapılır.
Görüşmeler sonucunda alınan kararlar doğrultusunda yönlendirme ve takip planlaması yapılarak süreç içerisinde velilerimize geri bildirim verilir.
Aylık olarak belirlenen konularda velilerimize bilgilendirme amaçlı bildiriler ve aylık çalışmalarımızı özetleyen bildiriler ve aylık çalışmalarımız özetleyen bültenler hazırlanarak internet sitemizde yayınlanır.

 • Arşivler

 • Okul Tanıtımı

 • Etkinliklerimiz

  Haziran 2018
  P S Ç P C C P
  « Oca    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
 • Copyright 2016 © Özel Dünya Eğitim Kurumları - Web Tasarım Bilgi Sistemleri